TECHNO LINE COATING

Teknik Tekstil Kaplama ve Laminasyon Çözümleri - Techno Line Coating

Brückner gergili kurutma makineleri sadee tekstil sektöründe değil, ağ yapısına sahip bütün malzemelerin homojen bir ısıl işleme tabi tutulması için kullanılmaktadır.
 
Teknik olarak olgunlaşmış ve patentli split-flow hava sirkülasyon sistemi sayesinde, en yüksek kurutma performansı ve her türlü kumaşa uygun proses kontrolü
Çapraz dizilmiş ısı bölümleri sayesinde en homojen hava akış ve sıcaklık dağılımı
Çok düşük birim enerji tüketimi
Çok az bakım gerektiren ve oldukça dayanıklı zincirler, zincir rayları, iğne taşıyıcaları ve mandallar
Hattın komple otomasyonu ve reçete yönetimi sayesinde son derece tekrarlanabilir bitim sonuçları
Uygulamaya göre 7 metreye kadar çalışma genişliği
Isıtma tipi: direkt gaz, indirekt gaz, buhar, kızgın yağ, elektrik ve kombinasyonları
 
Uygulama Alanları:
 
Kurutma, termofikse, termobond, fonksiyonallik katma, kaplama, jelleştirme, kürleme, vb.
Tülbent şeklinde malzemeler: örme ve dokuma kumaş, nonwoven, teknik tekstiller, PVC zemin kaplamaları, halılar, laminasyonlar, film gibi
DUO THERM KURUTUCU 
Duo Therm kurutucular, split flow sistemi üzerine, çift tam bağımsız hava sirkülasyon sistemi kullanılarak geliştirilmiştir. Böylece ürünün ayrı yüzeylerinde tamamen ayrı ısıtma rejimleri ve hava reçeteleri uygulanabilir.
 

 
ETRO KURUTUCU
Özellikle baskı ve vernik uygulamalarında, patlamaya dayanıklı tasarım ihtiyaçlarında ve küçük miktarlarda kaplama uygulandığında tercih edilir. Genellikle ürünün taşınması silindirler veya bant ile olur. Kumaş beslemesi, temizlik ve bakım kolaylığı için kurutucu kabini pnömatik olarak kalkar. 
 

 
KÜRLEME HATLARI
Kürleme hattı yüksek verimli dikey kurutma pasajı ile özel tasarlanmış bekletme bölgesi ve yüksek kumaş kapasitesini dar bir makne uzunlağında birleştirir.  Çift kumaş geçişi ve düze tipi üflemeler ile nazik bir uygulama ve yüksek bir performansa sahiptir. Özel isteğe göre ısıtma şekilleri ve tasarım prosese göre tasarlanır.